16 listopada 2022

TRM24.pl – trening, aktywne życie i sporty wodne

Dowiedz się więcej o ćwiczeniach na siłowni, aktywnym trybie życia czy sportach wodnych. Kliknij, sprawdź, zanurz się w naszych materiałach!

Dodatki do wyposażenia jachtów

2 min read

Posiadasz już całe podstawowe wyposażenie swojej łodzi? Świetnie, teraz możesz skupić się na detalach, które umilą podróż i uczynią Twój jacht rozpoznawalnym na wodzie! W sklepach żeglarskich dostępnych jest wiele przeróżnych akcesoriów do wyposażenia jachtu, od bander i nowoczesnych kompasów do drabinek i szczelnych głośników. Na co zwrócić uwagę?

bandery – żeglarskie flagi. Wybierz jeden z tysiąca modeli i przymocuj do żagla! W sklepach żeglarskich najpopularniejsze są czarne bandery z czaszką, czyli symbol piratów oraz bandery w kolorach flagi polskiej wraz z białym orłem. Postawisz na patriotyzm czy wolisz raczej być zawadiacki i dowcipny? Wszystko zależy od Ciebie, jednak pamiętaj, że na wodzie nie jesteś anonimowy, każdy może zrobić Ci zdjęcie i wrzucić do Internetu, więc poważnie się zastanów, jeśli po głowie chodzi jakiś niekonwencjonalny pomysł na banderę…

kieszenie – bardzo przydatna rzecz na pokładzie. Do kieszeni schowasz wszystkie potrzebne rzeczy – mapy, latarki, baterie, mniejsze sznurki, a nawet telefon komórkowy czy aparat i będziesz miał pewność, że podczas żeglowania te przedmioty będą bezpieczne (i suche).

głośniki wodoszczelne – lubisz podczas żeglowania słuchać szantów? A może trafiłeś na rozrywkowych towarzyszy? W takim wypadku warto zainwestować w głośniki wodoszczelne, dzięki którym nawet szum fal nie zagłuszy ulubionej muzyki. Pamiętaj jednak, że nie jesteś na wodzie sam.

nowoczesny kompas – przydatny gadżet! Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych i wartych uwagi modeli, np. z podświetleniem i łatwych do demontażu. Pomimo tego, że na mniejszych jeziorach kompas będzie pełnił funkcję raczej estetyczną, to już na większej wodzie jego pomoc może być nieoceniona! Szczególnie podczas bardzo niesprzyjających warunków pogodowych albo po zmroku. Dobry kompas bezbłędnie wskaże Ci drogę!

drabinki – podczas pięknej pogody drabinka przyda się do schodzenia i wchodzenia na pokład, np. żeby skorzystać z ciepłej wody i po prostu popływać. Drabinka ułatwi Ci również dostęp do łódki, kiedy zacumujesz i postanowisz pozwiedzać na piechotę okoliczne porty. Oczywiście przyda się w sytuacji kryzysowej, kiedy ktoś znajdzie się poza pokładem.

Jesteś już przygotowany do żeglugi? 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.