16 listopada 2022

TRM24.pl – trening, aktywne życie i sporty wodne

Dowiedz się więcej o ćwiczeniach na siłowni, aktywnym trybie życia czy sportach wodnych. Kliknij, sprawdź, zanurz się w naszych materiałach!

Przydatne akcesoria do żeglowania

2 min read

Jakie akcesoria warto zakupić, jeśli chce się żeglować? Warto wiedzieć, że zdecydowana większość niezbędnych rzeczy będzie dostępna na wyczarterowanej łódce – jest taki obowiązek, że właściciel łódki udostępnia wyposażenie łódki wynajmującego – ale nie wiadomo, w jakim stanie. Oto kilka przykładów przydatnych rzeczy, które przydadzą Ci się na łódce.

ładowarka solarna – piękna pogoda? Trzeba wykorzystać słońce! Ładowarkę solarną przymocuj w nasłonecznionym miejscu i … czekaj aż się naładuje. To idealne rozwiązanie, nie tylko na żagle. Ceny ładowarek solarnych zaczynają się już od 30 złotych.

naczynia ze stali nierdzewnej – kubki, talerzyki, garnki… wszystko lekkie i trudne do zepsucia. Niby wiadomo, że przed wypłynięciem na wodę trzeba zabezpieczyć rzeczy, z których korzysta się pod pokładem, ale czasem może trafić się trefny zamek lub po prostu, ktoś czegoś nie domknie – szkło lubi się wtedy stłuc. Nie poleca się plastikowych i jednorazowych produktów, po pierwsze, są nieekologiczne, a po drugie, łatwe do zniszczenia i niepraktyczne.

dobre obuwie pokładowe – w razie mżawki czy deszczu, fal rozpryskujących się na pokładzie, cała załoga zaczyna się ślizgać. Na początku może być to zabawne, ale przede wszystkim jest niebezpieczne. Dla początkujących wystarczą zwykłe halówki z gumowymi podeszwami, bardziej zaawansowani wybiorą też coś nieprzemakalnego.

sztormiak, przeciwwiatrowa kurtka – ubranie wierzchnie, które uchroni Cię przed wiatrem i odprowadzi wilgoć. Nawet w najcieplejszym miejscu pogoda może zmienić się w kilka chwil, warto być przygotowanym na zimniejsze noce, jeśli lubisz wysiadywać na rufie i oglądać gwiazdy, lekka kurtka będzie idealnym rozwiązaniem.

rękawiczki rowerowe – korzystaj z szansy na bycie jednym z członków załogi i pozwól wydawać sobie rozkazy przez kapitana! Oprócz robienia obiadów i mycia naczyń, często będziesz proszony o regulowanie przy pomocy linek żagli – wtedy bardzo łatwo o otarcia na dłoniach.

dobra latarka – nieoceniona, kiedy idziesz przez ciemny las w poszukiwaniu miejsca na ognisko lub po nocnej przechadzce po porcie próbujesz znaleźć swoją łódkę. Mocna latarka odstraszy również dzikie zwierzęta, takie jak lisy czy dziki, które lubią powęszyć po pozostałościach z biwaku.

I nie martw się, żeglowanie to nie jest rewia mody. Postaw na użyteczność przedmiotów, a nie na ich wygląd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.