16 listopada 2022

TRM24.pl – trening, aktywne życie i sporty wodne

Dowiedz się więcej o ćwiczeniach na siłowni, aktywnym trybie życia czy sportach wodnych. Kliknij, sprawdź, zanurz się w naszych materiałach!

Rodzaje sportów wodnych

2 min read

Kiedy na zewnątrz robi się coraz cieplej, mamy ochotę w końcu wyjść z domu, opuścić siłownię i skorzystać z pięknej pogody. Bieganie? Gra w piłkę nożną? A może koszykówka? A może szukasz nowych dyscyplin, które mógłbyś zacząć uprawiać? Kiedy jest już naprawdę gorąco, warto przyjrzeć się sportom wodnym!

W wodzie można zrobić naprawdę przeróżne rzeczy, od samego pływania począwszy. Nie przepadasz za pływaniem? Nic nie szkodzi, za chwilę przedstawimy ofertę dyscyplin wodnych, których warto spróbować!

żeglarstwo – w wersji dla tych wolących odpocząć oraz dla tych, którzy lubią poczuć adrenalinę. Wbrew pozorom, to wcale nie jest drogi sport! Wystarczy wyczarterować wcześniej łódkę i zebrać większą ekipę. Nie musisz też mieć żadnego patentu sternika, w wersji dla bardziej leniwych zabierasz kapitana ze sobą. W wersji dla aktywnych, zapisujesz się na odpowiedni kurs i za kilka tygodni podbijasz morza i jeziora!

kajakarstwo – masz ochotę na łódkę, ale niekoniecznie lubisz żeglować? Kajaki to dla Ciebie świetna opcja! W Polsce najpopularniejszą dziedziną jest kajakarstwo turystyczne i kajakarstwo klasyczne – w małej podłużnej łódce dwu-, trzy- lub czteroosobowej (potocznie zwanej kanadyjką) z pomocą wiosła można przemierzać nawet najwęższe rzeki. To również sport dla każdego, niezależnie od wieku czy kondycji – chociaż wiadomo, jak każdy sport, wymaga czasu i ćwiczeń, by dojść do wprawy.

aqua aerobik – to sport, który zyskuje coraz większą popularność wśród pań, niezależnie od wieku! Coraz więcej siłowni albo basenów ma w swojej ofercie zajęcia z aqua aerobiku – uprawianie tego sportu ma naprawdę bardzo dużo plusów. Przede wszystkim, wodny aerobik jest o wiele mniej kontuzyjny, niż ten tradycyjny, ponieważ woda jest świetnym amortyzatorem. Po drugie, jest też dużo bardziej wydajny, bo nasz organizm potrzebuje dużo więcej energii (również za sprawą oporu wody). Ładnie rzeźbi i wysmukla sylwetkę, poprawia kondycję i wydolność naszego organizmu. Wodny aerobik uprawiać mogą również osoby otyłe.

To zaledwie trzy z wielu rodzajów sportów wodnych, których oferta jest naprawdę rozległa i ciekawa. Za granicę możesz wybrać się na sufrowanie (nie tylko po Internecie, samych odmian windsurfingu jest kilkadziesiąt), albo nurkowanie i oglądanie pięknych raf koralowych. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.