16 listopada 2022

TRM24.pl – trening, aktywne życie i sporty wodne

Dowiedz się więcej o ćwiczeniach na siłowni, aktywnym trybie życia czy sportach wodnych. Kliknij, sprawdź, zanurz się w naszych materiałach!

Windsurfing – deska z żaglem jest dla każdego!

2 min read

Pomimo tego, że windsurfing ciągle jest jeszcze kojarzony z egzotycznymi plażami i niebieskim morzem sportem, każdy, kto ma kiedykolwiek pojechał nad jakiekolwiek jezioro czy morze bałtyckie, na pewno zauważył, że ten sport staje się coraz bardziej popularny wśród Polaków. Warto poświęcić trochę czasu na zgłębienie co nieco informacji na ten temat, ponieważ, jak się okazuje, windsurfing jest doskonałym sposobem na aktywne i ciekawe spędzenie czasu wolnego!

Obecnie panuje moda na aktywne spędzanie czasu, uprawianie jakiegoś sportu, bycie fit, ale nie każdemu sprawiają przyjemność katorżnicze treningi na siłowni, wielokilometrowe biegi albo ćwiczenia na macie przed laptopem (i pod okiem znanych instruktorek fitness). Zwłaszcza, że windsurfing tak naprawdę może uprawiać każdy – nie jest to sport tylko dla młodych i bogatych ludzi.

Sprzęt windsurfingowy jest szeroko dostępny – można zarówno go wynająć, jak i kupić swoją własną deskę za niewielkie pieniądze, nową z wyprzedaży albo używaną, w świetnym stanie! Sprawdź, czy w Twojej okolicy istnieją szkółki windsurfingu, jeśli tak, na pewno będziesz miał ułatwiony dostęp do sprzętu! Jest również możliwość kupienia deski przystosowanej dla początkującej osoby lub dla dziecka, podobnie jak ze sprzętem narciarskim.

Czym w ogóle jest windsurfing?

Od tego powinniśmy zacząć. Windsurfing jest sportem wodnym, do którego potrzebujesz deski z żaglem. Dobrze by było, żebyś potrafił pływać, jeśli zdecydujesz się na uprawianie tego sportu, bo nie możesz liczyć na to, że cały czas utrzymasz się na desce. Generalnie chodzi o żeglowanie z wiatrem – tyle, że zamiast łódki potrzebujesz do tego siły swoich nóg i równowagi.

Podstawowe odmiany windsurfingu:

– freeride – dla początkujących, pływanie na desce i uczenie się techniki przy małej prędkości. Nie musisz mieć specjalistycznego sprzętu, wystarczy podstawowa deska. To najczęstsza odmiana windsurfingu, którą uprawia się w celach rekreacyjnych.

freestyle – odmiana, jak wskazuje nazwa, luźna – wprowadzająca różne wariacje. Chodzi po prostu o frajdę, dobrą zabawę i odkrywanie uroku windsurfingu. Oraz przede wszystkim ciągła nauka różnych technik i manewrów.

– slalom – innymi słowy, wyścigi na trasie w kształcie „8”.

regaty wyścigowe – najbardziej prestiżowa dyscyplina windsurfingu, dla profesjonalistów i prawdziwych miłośników tego sportu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.