16 listopada 2022

TRM24.pl – trening, aktywne życie i sporty wodne

Dowiedz się więcej o ćwiczeniach na siłowni, aktywnym trybie życia czy sportach wodnych. Kliknij, sprawdź, zanurz się w naszych materiałach!

Wszystko na temat… gum fitness!

2 min read

Guma fitness – czy pierwszy raz słyszysz o takim rekwizycie? Ćwiczenia na siłowni kojarzą się głównie ze specjalistycznym sprzętem, rowerkami, bieżniami, schodami, orbitrekami, hantlami, niemożliwie ciężkimi ciężarami, które podnoszą mężczyźni głośno przy tym stękając… otóż istnieje niepozorny fitnesowy element, który sprawi, że twój trening będzie ponad trzy razy skuteczniejszy niż normalnie!

Mowa o wspomnianych gumach fitness. Mają różne kształty i różne poziomy trudności, są elastyczne i łatwo je zmieścić w plecaku czy torebce. Idealnie nadają się na trening w każdym miejscu, w jakie sobie wymyślisz – czy to siłownia, twój pokój, a może podwórko. Z powodzeniem zastąpią wiele innych sprzętów do ćwiczeń i wprawią do pracy mięśnie, o których już dawno zapomniałeś.

Kolor ma znaczenie, jeśli chodzi o opór taśm – ich stopień obciążenia. Innymi słowy – trudność naciągania. Jeśli zdecydujesz się na zakup taśmy oporowej, zwróć na to uwagę, bo zazwyczaj kolory to nie tylko inwencja estetyczna producenta. Gumy fitness są stosunkowo tanim sprzętem, który ma długi termin przydatności – w zależności od oporu, kosztują między 25-45 złotych za 1,5 metra.

Jak ćwiczyć z gumą fitness?

Rodzajów i sposobów na ćwiczenia z taśmą oporową jest chyba tyle samo co trenerów fitness! Jednak podstawowe ćwiczenia skupiają się na marszu – zakładasz gumę nad kostki i maszerujesz w plenerze lub na bieżni. W Internecie bardzo łatwo natrafisz również na programy z treningiem siłowym w domu z użyciem gumy.

Co daje marsz? Przede wszystkim pomaga zwiększyć ilość spalanych kalorii i zmniejszać komórki tłuszczowe podczas zwykłego spaceru. Zaczyna się od krótkich marszy, takich 15-20 minutowych, pierwsze efekty dostrzegalne są po ok. 6 tygodniach. Po tym czasie zgubisz też parę kilogramów i centymetrów, oraz wzmocnisz mięśnie! W marszu istotna jest różnorodność – rób serie długich kroków, stawiając stopę na pięcie i odpychaj ją palcami, maszeruj energicznie przez kilka minut bez zatrzymywania się, zwiększaj intensywność i trudność – gdy tylko poczujesz, że chodzenie z gumą nie sprawia Ci wysiłku.

Guma jest też idealnym gadżetem do pilatesu! Ta niepozorna modyfikacja ćwiczeń o kilka razy więcej podniesie skuteczność treningu. Doskonale zrelaksuje i rozciągnie mięśnie. Guma fitness to rzecz naprawdę godna polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.